Anasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster

Türkiye Haber Kameramanları Derneği, 15 Temmuz gecesi tanıklık eden 102 habercinin anlattıklarını bir kitapta topladı. Kitapta Kanal7 Medya Grubu'ndan gazeteciler de yer buldu.

102 habercinin 15 Temmuz gecesi tanıklığı: KalkışMA

Ankaraİstanbul ve Marmaris’i de içine alan bu üç şehirde habercilerin tanıklık ettikleri, televizyonlardan izlediklerinizden çok daha öteydi. İstanbul, Ankara ve Marmaris'te 15 Temmuz gecesi vazifesi başında olan muhabir ve kameramanların ekranlara yansımayan mücadeleleri ve yaşadıkları Kalkışma: Habercilerin Kaleminden 15 Temmuz kitabında toplandı.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel tarafından ilk olarak ortaya atılan fikri geliştirip ete kemiğe büründüren derneğin yönetim kurulu üyeleri ve haberciler kitabı 4 aylık bir sürede yayına hazırladı.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel kitap hakkında, "Kitabımız aslında başta sınırlı sayıda bastırıp dağıtımını kendimiz sağlayacaktık ancak o gece yaşananları birinci ağızdan yaşayanların anlatımlarıyla okumak herkesin hakkı diye düşündük ve satışa sunarak vatandaşlarımıza da ulaştırmayı planladık. Çünkü biz o gece sahada yalnız değildik, bu mücadelede vatandaşlar da bizimle omuz omuza alanlardaydı. Sabaha kadar bırakmadık alanları. Onların da bu kitapta emeklerinin olduğunu düşünüyoruz. Bu kitabın oluşmasında çok kişinin emeği geçti, başta yönetim kurulu üyelerimizin emekleri ve destekleriyle çıktı. Ancak haberci dostlarımızın 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını kaleme alıp tüm samimiyetle anlatmaları da çok değerliydi bizim için. Hepsine tek tek şükranlarımızı iletiyoruz.” dedi.

KANAL7 MEDYA GRUBU'NA ZİYARET

Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Kanal7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'ı ziyaret ederek Kalkışma: Habercilerin Kaleminden 15 Temmuz kitabını takdim etti.

Polatel, Kanal7 Medya Grubu'nda görev yapan isimlerin de 15 Temmuz gecesi ile ilgili tanıklıklarının da kitapta yer aldığını aktardı.

Polatel, "Bu kitap, tarihe ışık tutacak. O gece çalışan kameramanlar 6 saat görüntü çekti ama yayınlanan 10 dakikası ama 6 saatin, 5 saati bu kitapta. İlginç anılar var. Hem Fetullahçı Terör Örgütü'nün mensupları tarafından hem de darbeci askerler tarafından yapılan şeyler var. Haber kameramanları ve muhabirler bu kitapta o gece yaşananları bu kitapta anlattılar" dedi.

Polatel, 15 Temmuz'a ilişkin ellerindeki görüntülerle 90 dakikalık bir belgesel yapacaklarını da aktardı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A DA TAKDİM EDİLDİ

Polatel, kitabın bir nüshasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da takdim ettiklerini de sözlerine ekledi.

15 Temmuz gecesi ile ilgili tanıklıklarıyla kitaba katkı veren Kanal7 Medya Grubu çalışanlarının isimleri şöyle:

Adnan Gayhan Kanal7 İstihbarat Şefi

Ali Ekber Karaçam Kanal7 Haber Kameramanı

Bekir Gündoğan Kanal7 Haber Muhabiri

Derya Efe Kanal7 Haber Muhabiri

Hasan Öztürk ÜlkeTV Genel Yayın Yönetmeni

Mehmet Bodur Kanal7 Haber Muhabiri

Mehmet Kıvanç Kanal7 Haber İstihbarat Şefi

Mustafa Kara Kanal7 Haber Kameramanı

Süleyman Damla Kanal7 Haber Kameramanı

Ümit Gürbüz Kanal7 Haber Muhabiri


Kaynak: www.haber7.comAnasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster