Anasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster

Haberiyat'ın acı günü; Akif Emre vefat etti-23-05-2017

Haberiyat'ın acı günü Akif Emre vefat etti

Haberiyat Genel Yayın Yönetmeni Akif Emre bu sabah vefat etti (23-05-2017)

Türk basınının önde gelen gazeteci, yazar ve düşünürlerinden Akif Emre, bugün geçirdiği  kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuştu.

Yeni Şafak Gazetesi'nin yazarı ve eski genel yayın yönetmeni olan Emre 60 yaşındaydı. Akif Emre'nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı "Haberiyat.com" sitesi Yazı İşleri Müdürü Hamit Kardaş, Emre'nin Beşiktaş'taki ofisinde vefat ettiğini söyledi.

Haber toplantısı için saat 10.30 Emre'nin odasına gittiği belirten Kardaş, "Odaya girdiğimde koltuğa yığılmıştı. Ambulansa haber verdik. 40 dakika boyunca müdahale etti. Ellerinden geleni yaptılar. Akif beyi kaybettik." dedi. 

Yayıncılık, gazetecilik, televizyonculuk ve seyahat yaptı. Yeni Devir'de gazeteciliğe başladı, Yeni Şafak gazetesinin kurucuları arasında yer aldı ve bir dönem genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığını da sürdüren Emre, İnsan, Küre ve Klasik yayınlarında bir süre yayın yönetmenliği de yapmıştı

Belgesel çalışmalarına yoğunlaşarak, Elveda Endülüs: Moriskolar (5 bölüm), Osmanlı şehirleri (Saraybosna], Mostar, Üsküp, Selanik 1,2, Kudüs1,2 ve Mimar Sinan (6 Bölüm) başta olmak üzere birçok belgesel hazırladı.

Akif Emre ara verdiği internet haberciliğine kısa bir süre önce haberiyat.com ile bu alana yeni bir soluk düşüncesiyle dönmüştü.

Yayınlanmış kitapları:

Göstergeler, İz Yayınları

İzler, (Arnavutça da yayınlandı) Birinci baskı: Yöneliş Yayınları; İkinci baskı: Büyüyen Ay Yayınları

Küreselliğin Fay Hattı, Yöneliş Yayınları

Çizgisiz Defter; Büyüyen Ay Yayınları


Kaynak: Haberiyat.comAnasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster