Anasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster

Üniversite öğrencisinden köy okulu için kitap kampanyası

Üniversite öğrencisinden köy okulu için kitap kampanyası


Zonguldak Bilent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Burak Yetkiner, Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'ne bağlı Han Köyü İlkokul ve Ortaokulu'na kütüphane oluşturmak içni kitap toplama kampanyası başlattı.
Burak Yetkiner ve arkadaşları, Han Köyü İlkokulu'nda öğretmen Abdullah Ekin'in isteği üzerine 1 hafta önce kitap toplama kampanyası başlattı. Kampüsteki binalara astıkları ilanların yanında ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla kampanyayı duyuran Yetkiner ve arkadaşları, şimdiye kadar 800 kitap topladı. Burak Yetkiner, şöyle dedi:
"Bizler Mart ayına doğru kitapları kendi elimizle kolileyeceğiz. Valilik ve belediye ile görüşüp nakliye desteği isteyeceğiz. Kampanyamızda belirttiğimiz üzere ilk-orta öğretime uygun kitapları topluyoruz. Ayrıca bunun yanı sıra boyama kitapları ve boya kalemleri de talep ediyoruz. 1 hafta içinde Zonguldak'tan 800 kitap topladık. Yaklaşık 230 kişi duyurumuza dönüş sağladı ve kitap sözü aldık. 230 kişiden kargo beklemekteyiz. Amacımız eğitimde bir adım daha ileriye gidebilmektir. Türkiye'nin bölgesel kalkınmaya ihtiyacı var. Bölgesel kalkınma için öncelikle eğitim ve eğitim ile bağdaşan yolları geliştirmeliyiz."

Kaynak: www.hurriyet.com.tr


Anasayfaya Git / Tüm Haberleri Göster