Yeni Yüzümüz ve Projemiz Hakkında

 


"KİBO Katalog" olarak yayın sektörünü heyancanlandıran yeni projemizin web arayüzü ile yayındayız.

Hızla büyüyen yayıncılık sektöründe, kitabı yayınlama aşamasına hazırlayan herkesi bu projede görünür kılmayı hedefliyoruz.

Yazarlar, Hazırlayanlar/Derleyenler, Çevirmenler, Editörler, Yayın Yönetmenleri, Grafikerler, Tasarımcılar, Çizerler, Fotoğrafçılar, Düzeltmenler, Dizgiciler...

Bir kitaba emeği geçen herkesi...

Kitabın künye bilgisinde herkes kendini görebilecek ve sadece ismini değil... Özgeçmişleri, yayınlanan kitapları, yayına hazırlanan projeleri, çizimleri, iletişim bilgileri...

Bu projeyi hazırlamaktaki amacımız, kitabın sadece yazarın yazmasıyla tamamlanmadığı ve üzerinde birçok ismin emeğinin geçtiğini vurgulamak. Kapak tasarımcısından düzeltmenine, yayın yönetmeninden dizgicisine kadar herkesi öne çıkarmak. Kitaba katkısı bulunan herkesin, kendilerine hazırlanan bilgi sayfalarından hem okuyucuyla hem sektörle iletişim halinde olmasını sağlamak.

Ayrıca yeni projemizle yayın dünyasında "koleksiyon ve arşiv" görevini üstlenmeyi hedefliyoruz.
Yayıncı, kitapçı, kitap sektörü emekçileri, kütüphaneci, dağıtımcı, okuyucu online olarak diledikleri zaman "KİBO Katalog" tan yararlanabilecekler. Yayına hazırlanmakta olan projeleri, geçmişte yayınlanan tüm kitapları görebilecekler. Grafikçiler, çizerler, fotoğrafçılar örnekler çalışmalarını sergileyebilecekler. Dileyen yazar, yayınevi kitabından bölümler paylaşabilecek...

Kitap tedariğini kolaylaştıran rehber sayfalardan yayınevleri kitaplarının nerelerden alınabileceğini kitapçıya ve okuyucuya duyurabilecek. Şehir şehir hazırlanmakta olan kütüphane, kitapçı ve sahaf rehberiyle kitaba ulaşabileceğiniz her nokta belirlenmiş olacak.

Yayınevinden kitaba giden yol; dağıtımcıya, kitapçıya, sektördeki her birime ve okuyucuya yol gösterici nitelikte olacak.

Sayfamızdaki arama bölümünden sadece kitabın isminden değil, kitaplar için hazırlanmış özel etiketlerle (kitabın içinde geçen konu başlıkları, isimler...) arama seçeneklerini genişleterek arama yapma imkanı bulunabilecek.

Kitabın aldığı ödüller, ek kategoriler, özel diziler (sağlık, sanat, sinema... gb.) kitaba kolay ulaşmanızı sağlayacak her konu hakkında arama yapıla bilinecek.

Dergiler ve süreli yayınlar bölümünde de sizi yenilikler bekliyor! Yeni sayılar, yayında olan geçmiş sayılar, arşivler ve bunların yanında dergi abonelik sistemi...

Projemiz bizi heyecanlandırıyor; yayın sektöründe yenilikler ve öneriler doğrultusunda hızla ilerliyoruz.

Yayın dünyasında emeği olan herkesin sayfamızda yeri olacak!

...